MOSKITIERY

Systemy moskitier ramkowych stanowią znakomite zabezpieczenie pomieszczeń przed owadami, insektami oraz zanieczyszczeniami pochodzącymi z otoczenia, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu powietrza i światła. Rolety są niezwykle odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych dzięki wytrzymałej ramie, wykonanej z ekstrudowanych profili aluminiowych oraz z siatce wykonanej z włókna szklanego.

W swojej ofercie firma AITIX posiadamy aż cztery systemy moskitier ramkowych: stałą, otwieralną, zwijaną i przesuwną.

MOSKITIERA RAMKOWA STAŁA (MRS)

Montaż moskitiery ramkowej stałej wykonywany jest po zewnętrznej stronie ramy okiennej. Dzięki zastosowaniu bezinwazyjnych obrotowych zaczepów, moskitierę można w szybki i łatwy sposób zamocować oraz zdemontować, utrzymując pełną funkcjonalność okien. Rama moskitiery może być łączona za pomocą aluminiowych narożników wewnętrznych, które mogą być zaciskane lub skręcane. Do wyboru są również narożniki zewnętrzne tworzywowe, dostępne w bogatej ofercie kolorystycznej. Moskitiery ramkowe firmy AITIX umożliwiają współpracę z większością profili okiennych. Do montażu oferowane są zaczepy w pięciu wielkościach.


MOSKITIERA RAMKOWA OTWIERANA (MRO)

Moskitiera ramkowa otwierana firmy AITIX montowana jest bezpośrednio do ramy drzwiowej lub ościeży za pośrednictwem zawiasów z samodomykaczem. Prosta konstrukcja zawiasów pozwala regulować napięcie sprężyny za pomocą klucza imbusowego. W dolnej części skrzydła moskitiery znajduje się płyta wypełniająca, która chroni siatkę przed uszkodzeniem podczas otwierania.

Rama moskitiery firmy AITIX może być łączona za pomocą aluminiowych narożników wewnętrznych, zaciskanych lub skręcanych przy pomocy wkrętów dociskowych. Dodatkowe wzmocnienie, montowane poprzez połączenie zatrzaskowe, umożliwia wykonanie ramy o większych gabarytach.

MOSKITIERA RAMKOWA PRZESUWNA (MRP)

System moskitiery ramkowej przesuwnej firmy AITIX ma głównie zastosowanie w dużych, przeszklonych wnękach tarasów, balkonów oraz ogrodów zimowych. Moskitiera ramkowa przesuwna montowana jest bezpośrednio do ramy drzwiowej lub ościeży. Skrzydło moskitiery przesuwa się pomiędzy górną, a dolną szyną jezdną, których szeroki wybór pozwala na montaż moskitiery w różnych wariantach, na wszystkich typach drzwi i okien z gwarancją bezkolizyjnej współpracy z roletami zewnętrznymi. Dodatkowe wzmocnienie, montowane poprzez połączenie zatrzaskowe, umożliwia wykonanie ramy skrzydła o większych gabarytach.


MOSKITIERA ZWIJANA NIEZALEŻNIE (MZN)

System moskitiery zwijanej niezależnie to doskonałe i niezwykle szczelne rozwiązanie zabezpieczające wnętrze przed obecnością insektów z możliwością zamykania i otwierania w dowolnej chwili. Dzięki zastosowaniu specjalnego zaczepu mamy możliwość regulacji wysokości domknięcia siatki. Montaż systemu do nadproża jest bardzo szybki i nieskomplikowany, co umożliwia zatrzask aluminiowy, który dodatkowo lakierowany jest pod kolor skrzynki. MZN to bardzo estetyczne i nowoczesne rozwiązanie, które dzięki niewielkiej skrzynce doskonale wpasuje się doskonale w każdą wnękę.ROLETY ZEWNĘTRZNE Z MOSKITERĄ

Dodatkową propozycą firmy AITIX są rolety zewnętrzne które mogą zostać wyposażone w zwijaną moskitierę chroniącą przed insektami, montowaną w tej samej skrzynce co roleta. Moskitiera porusza się w dodatkowej prowadnicy i jest wyposażona w uszczelkę szczotkową, zapewniającą szczelność. Opuszcza się ją ręcznie, a o prawidłowy naciąg dba mechanizm sprężynowy. Zobacz ofertę rolet zewnętrznych

Kolory profili

Profile moskitery ramkowej stałej, moskitery ramkowej otwieranej oraz moskitery ramkowej przesuwnej dostępne są pięciu kolorach. Poniżej przedstawiamy kolorystykę profili.
Do pobrania: