BRAMY ROLOWANE

 

 

Ze względu na swoje szczególne przeznaczenie każdy garaż powinien być pomieszczeniem funkcjonalnym i bezpiecznym. Najistotniejszym elementem odpowiedzialnym za te właściwości jest brama rolowana. Brama, która nie tylko zabezpiecza samochód, lecz często broni także dostępu do domu. Mając na uwadze takie właśnie wymagania, proponujemy Państwu bramy garażowe.          Samochód wjeżdżający do bramy rolowanej nocą.                

Podpunkt wyróżniający dla nagłówków rolet i bram Funkcjonalność bram rolowanych garażowych

Bramy rolowane to rozwiązanie wszechstronne - bramę zamontować można zarówno w budowanych obiektach jak i w już istniejących. Ważną zaletą bram rolowanych jest oszczędność miejsca. Pracująca w płaszczyźnie pionowej brama jest szczególnie dobrym rozwiązaniem tam, gdzie podjazd do garażu jest krótki lub prowadzi wprost na ulicę. Poprawia to znacznie bezpieczeństwo kierującego, gdyż podniesiony pancerz bramy nie ogranicza widoczności. Funkcjonalność bramy potwierdzają także poszczególne jej elementy. Profile, z których zbudowany jest pancerz, charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną. Dopływ światła zapewnić można montując w pancerzu profile z przeszkleniem.

Dom z wbudowaną bramą garażową i wjeżdżający przez nią samochód.

Podpunkt wyróżniający dla nagłówków rolet i bram Bezpieczeństwo bram rolowanych garażowych

Brama rolowana to rozwiązanie bezpieczne pod każdym względem. Pancerz wykonany z profili PA 77 jest wytrzymały na działania mechaniczne, a solidne prowadnice znacznie utrudniają jego wyrwanie. Brama standardowo wyposażona jest również w zabezpieczenia przed podniesieniem. Hamulec elektromagnetyczny siłownika napędzającego bramę wraz z wieszakami blokującymi skutecznie udaremniają wszelkie próby podważenia bramy. W przypadku zaniku napięcia bramę garażową można otworzyć lub zamknąć za pomocą awaryjnego napędu ręcznego (ANR) w który mogą być wyposażone siłowniki Aluprof.

Podpunkt wyróżniający dla nagłówków rolet i bram Komfort obsługi bram rolowanych garażowych

Zastosowanie napędu elektrycznego oraz zdalnego sterowania zapewnia duży komfort obsługi. Sterowanie radiowe bram rolowanych garażowych pozwala na otwieranie i zamykanie bez potrzeby wysiadania z samochodu. Może to być szczególną zaletą np. w czasie deszczu lub wieczorem - za pomocą pilota, można włączyć oświetlenie podjazdu lub garażu.


Wszystkie profile posiadają Certyfikat Zgodności Nr Z/25/062/99 uprawniający do oznaczania wyrobu znakiem budowlanym znak budowlany naszym certyfikatem rolet i bram Materiałem wyjściowym do produkcji są wysokogatunkowe blachy aluminiowe spełniające wymogi jakościowe normy europejskiej EN 1396.